Utajené krásy

Atlantik je modrý a jeho barva je až neuvěřitelně odstínově laděná, snad ani všechny nemají své pojmenování. Ačkoliv je velmi nádherné pozorovat hladinu, tak nikdo se zase až tak moc do chladné vody neřítí. Angličané Normanským ostrovům říkají Channel Islands a pro Francouze to zase budou Illes de La Mancha. Jeden čas totiž nepatřily do vlastnictví Velké Británie. Leží v Lamanšském průlivu a omývá je Golfský proud. Ale je tu krásně, rostou tu palmy, kvetou zde nádherné květinky, nejvíce snad ibišky a nalezneme zde i nádherné písčité pláže, které nám budou připomínat Karibik. Asi mezi nejznámější ostrovy budou patřit Jersey a Guernsey.
normanské ostrovy

Po stopách Victora Huga

Nyní se podíváme na ostrov Guernsey, kde je jeho hlavním městem Saint Peter Port, což je zároveň přístav, kde můžeme obdivovat mnoho různých plavidel. Má svojí nádhernou a tajemnou atmosféru, tak se rázem ponoříme do velmi úzkých uliček, které jsou ale poměrně dost rušné. Po nich dojdeme až k bílému domu Hauteville. Zvláštností je, že patří k městu Paříž a najdeme zde jedno z muzea, které je věnované právě Hugovi. Ono není divu, jelikož zrovna zde strávil francouzský spisovatel patnáct let v exilu. Dokonce zde je to místo, kde byl napsán jeho slavný román Bídníci. Stojí určitě za návštěvu, jelikož se jedná o krásný viktoriánský dům, který poskytne jedinečný pohled na moře, navíc ho zdobí nádherně upravená zahrada. Je pravdou, že i když žil ve vyhnanství, tak zrovna toto místo nebylo tak kruté jako u jiných států, kde to mnozí ani nepřežili kvůli drsným podmínkám. Hugo sice teskní po domově, ale vyhnanství nebylo zase tak hrozné.
zřícenina na pobřeží

Zážitků je zde více, než dost

Můžeme obdivovat jak pláže a jejich útesy, ale i městský život, jejich tržnice plné ovoce, zeleniny, květin, ale i ryb a čerstvých výrobků. Nic méně je třeba si dát pozor na provoz, je to tady tak trochu obrácené. Jsme na území Velké Británie, takže se jezdí opačně, tudíž vlevo. Zde padají rodičovské rady, kam se máme první podívat, než budeme přecházet silnici. Vždy se musíme zde dívat doprava, jinak je na malér zaděláno. Pokud si budeme chtít zapůjčit auto, tak konečně si můžeme bezpečně vychutnat jízdu v protisměru, aniž bychom způsobili dopravní nehodu. Jen je tady trochu problém se šířkou silnic, jsou příliš úzké a proto je to zde těžší pro někoho, kdo to nezná nebo neumí dobře řídit. V tomto případu je lepší využít autobusovou dopravu, která je zde běžně dostupná.