Široký výběr

Bazénová filtrace je základ pro čistotu a kvalitu bazénové vody. Máme mnoho produktů, ze kterých je možno vybírat. Jestliže se chce spolehnout na bezproblémový provoz bazénu během celého roku, pak by bazénové filtrace měly být zcela jistě součástí našeho bazénu. Měnit veškerou vodu ve vašem bazénu během celé letní sezóny je velice nákladné a zcela jistě by to neprospělo ani vašemu ekonomickému kontu. Bazénová filtrace by měla přefiltrovat objem vašeho bazénu zhruba za 8 hodin. Při horkém letním počasí pak okolo 4 hodin. Na výběr máme hned z několika možných variant bazénové filtrace, z nichž každá má své výhody.
stromy u bazénu

Písková filtrace

Pracuje na velmi podobném principu přirozeného čištění vody v přírodě. Důležitou součástí této filtrace je křemičitý písek, díky kterému jsou nečistoty zachycovány a voda v bazénu je tak stále křišťálově čistá. Další jeho výhodou je udržování optimální hodnoty pH vody. Společně s použitím bazénové chemie lze dosáhnout 100 % čistoty bazénové vody. Jestliže dezinfekční přípravky budete chtít omezit, tak i toho se nemusíte obávat. Písková filtrace se vám postará o komfort i s minimem těchto chlorových či bezchlorových prostředků. Vhodné je pískovou filtraci obměňovat jednou za dva nebo tři roky. Výhodou je také možný provoz dalšího bazénového příslušenství jako jsou bazénové vysavače nebo solární ohřev.
vzorek v bazénu

Kartušová filtrace

Základem kartušové filtrace je filtrační vložka složená z čerpadla a kartušové vložky, kterou lze podle potřeby vyměnit. Filtrační vložka je kruhovitě uspořádaná a vkládá se ve tvaru harmoniky. Zde se nečistoty zachycují a přefiltrovaná voda se vrací zpět do vašeho bazénu zcela čistá. Vložku pravidelně měníme podle potřeby a zatížení bazénu. Nezbytná je i pravidelná údržba filtrační vložky, vhodné tedy je ji několikrát týdně pod tlakem vody proprat. Tento typ filtrace je vhodný zejména pro menší bazény s nižším objemem, tzv. nadzemní bazény.