PO STOPÁCH NOČNÍHO OBLEČENÍ

Máte raději noční košile, nebo pyžama? Někdo dává přednost kalhotkám a tričku. Je to samozřejmě na vás, i když víme, že pro ženy není úplně vhodné spát v jakýchkoli kalhotách.
Vlhko, které v nich během spánku vzniká, je dobré pro rozmnožování bakterií, které akorát nadělají zdravotní paseku.
spánek v šátku
Už jako malé holčičky jsme toužily po nějakém hezkém nočním úboru, i když jsme slýchaly, že je to zbytečné, protože nás v tom stejně nikdo neuvidí.
To je pravda, ale už tehdy si maminky musí uvědomit, že když se holčičce líbí potisk na oblečení, bude v něm uléhat ráda a s hezkým pocitem.
Ano, malé parádnice jsou spokojené, že jim to sluší i v postýlce.
Jak se z holčiček stávají slečny, je dobré nepřekvapovat je romantickou košilí, když ony zrovna touží po „drsňáckém“ pyžamu.
I malá slečna chce mít svůj župan, když v něm vidí maminku. Necháme jí v obchodě vybrat, aby se jí líbil.
Občas babičky koupí takový, který je z jejich pohledu hezký a nezatíží jejich peněženku, a pak se urazí, když vnučka nad ním ohrne nosánek s tím, že není „chumlací“ a chybí mu obrázky.
Ale přijde doba, kdy se z nás stávají dospělé ženy, a noční oděv se pro nás stává praktickou stránkou oblékání.
Ovšem to neznamená, že si musíme kupovat flanelovou košili, která nám sahá až ke kotníkům.
šedý župan
Máme na výběr.
Dlouhé tričkové s potiskem jsou příjemné, ale hodí se pro mladou ženu.
Je hloupé, když se najednou žena na prahu čtyřicítky ocitne v nemocnici a na prsou jí koukají dětské postavičky, nebo nějaká věta, která je veselá, když v ní sedí v rodinném kruhu a zde působí trapně až infantilně.
Elegantní saténové ať v délce ke kolenům, nebo delší, jsou dost oblíbené. Bohužel jsou chladivé, takže vhodné na teplé letní noci.
Proto je třeba vlastnit i bavlněné. Fakt můžou slušet a dají se koupit bez obrázku krávy.
Pokud holdujete pyžamům, dají se koupit s kabátkem na knoflíky a s pohodlně širokými nohavicemi, nebo naopak vršek má tričkový střih a kalhoty můžou být v různých délkách.
Stejně je to se županem. Netvrdím, že bychom měly mít ve skříni víc druhů, ale nosit s motivem houbiček nebo saténový, který sotva zakrývá zadeček, v tom se po nemocnici špatně chodí po vyšetřeních (jelepší s tím počítat).
Pyžama s veselým motivem by měl člověk také mít jen do své vlastní postele.
Na mladé že zajímavý potisk nevadí, ať se v něm ukáže kdekoli.
Samozřejmě, že když chceme okouzlit toho svého, nepřijdeme v upnutém pyžamu ke krku, nebo vše zahalující košili. Ale musíme si uvědomovat svůj věk a postavu.
To, že štíhlé a mladé ženě sluší krátká košilka se špagetovými ramínky, neznamená, že starší, byť štíhlé ženě, bude také slušet.
Já vím, katalogy ukazují nádherné věci, ale samy si musíme uvědomit svůj věk a postavu (parádu nenaděláme v noční košili, nahoře s krajkou, když prsa máme na břiše).
Lehký župánek na letní večery u televize a heboučký „chumlací“ s odpovídajícím vzorem k našemu věku na chladné, je fajn.
Zkrátka, nakupujme s rozumem, ať se nám ani rodina nemá důvod smát.