Někdy je třeba si půjčit

Pro soukromého podnikatele je nezbytné si na sebe a svoji firmu v první řadě vydělat. Když se tak totiž nestane, nemá za co žít a podnik se hroutí, protože – jak všichni víme – v naší zemi, a nejen zde, bez peněz nic nefunguje.

Peníze jsou tedy pro podnikatele zásadního významu, bez nich se nedá v žádném případě obejít. Jenže zajistit si je je nejednou krajně složité, ba až nemožné. Jsou tu nejrůznější ohledy, jež se na výsledcích jakéhokoliv podnikání podepisují, a ani ten nejpracovitější a nejzodpovědnější soukromník si s nimi nejednou nedokáže poradit. Nezvládne je a pak lehce dojde k tomu, k čemu by dojít nemělo. Tedy k finančním těžkostem, jež se zkrátka nedají řešit jinak než půjčkou.

rozsypané mince

Jenže ani půjčka nemusí být jednoduché řešení. Sice se to třeba na první pohled nezdá, jenže navzdory množství různých reklam a nabídek podnikatel v nesnázích nejednou zjistí, že mu je vlastně nikdo nechce skutečně poskytnout. Půjčky tu jsou, ovšem jenom pro ty, kdo jsou takzvaně bonitní, tedy schopní jednoznačně prokázat, že dokážou půjčené peníze splatit. A to soukromí podnikatelé vězící v problémech až po uši logicky nedokážou.

A když má někdo takový třeba záznamy v registrech dlužníků nebo exekuce na krku, když si vydělává sotva pakatel, má jednoduše pech. Tedy smůlu. Někomu takovému v bance raději sdělí, že mu nic nepůjčí. Je to jednodušší a jistější, než někomu, kdo nevzbuzuje právě důvěru, peníze svěřit a už se s nimi možná nikdy neshledat.

různé peníze

Ale nikdy naštěstí není nejhůř. I když se nepodaří získat půjčku v bance, je tu pořád ještě aspoň nebankovní hypotéka po insolvenci fahd.cz, která je pro podnikatele v ekonomických nesnázích jako dělaná. U té se totiž poskytovatel spokojí s garancí splácení ve formě zástavy dlužníkovy nemovitosti, a netrvá zase až tak důrazně ani na velkých příjmech, ani na čistých registrech dlužníků a dalších pozitivech, jež jsou v bankách nezbytná.

A tak si u nebankovní společnosti pořídí peníze i ti, jimž by jinde štěstí určitě nepřálo.