Dřevěná pergola na zahradu


Na zahradu se nám může hodit hezká a praktická pergola, která je ideální pro trávení volného času. Koupit se dají za výhodné ceny a stavba není náročná.

Dřevěná pergola na zahradu

Vyplatí se nám?

O pergole uvažuje hodně lidí, protože je to prvek, který nám bude dělat rozhodně radost. Za zvážení stojí, jestli ji využijeme a jestli na ni máme dostatek místa. Pokud ano, tak není nad čím váhat, protože tato stavba není nijak náročná a bez problémů vydrží deštíky let. Když je hezké počasí, tak si sem můžeme jít odpočinout a posedět na čerstvý vzduch, což společně s hezkým výhledem do zahrady nás nabije energií a svět bude zase o něco hezčím místem.

konstrukce pergoly

Důležité je tu mít klid, ticho a soukromí, aby nás tu nic nerušilo. To se dá zařídit pomocí dřevěných mříží s kombinací plazivých rostlin, protože dovnitř nedohlédne ani zvědavé oko kolemjdoucích či sousedů. Také je to ideální místo pro letní oslavy při hezkém počasí, kdy takové grilování s přáteli či s rodinou nadchne opravdu kde koho. Nemusíme se obávat ani spreji špatného počasí, protože dovnitř nám neprší, takže nebude nic bránit tomu, abychom si akci skvěle užili.

Levné pořízení

Po bližším přezkoumání konstrukce zjistíme, že na této stavbě není nic až tak složitého, a proto není problém si ji postavit doma svépomocí. Pergola na zahradu Pergoly-Trutnov.cz se dá sehnat za velmi slušnou cenu, takže tyto stavby jsou opravdu dobře dostupné. Tato společnost má široký výběr, kdy můžeme vybírat třeba z tvaru a rozměrů. Produkty jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, jenž po ošetření a správném nátěru rohoží opravdu hodně vydrží.

stavba pergoly

Se stavbou si nemusíme lámat až toliko hlavu, protože ji můžeme snadno zvládnout. Důležité je dodržovat základy stavby, kdy prvním krokem je udělat si plánek a přesně vyměřit musíte, kde bude pergola stát. Následně zabetonujeme základy, abychom se následně mohli vrhnout na dřevěnou konstrukci. Když vše správně provedeme, tak získáme opravdu pevný celek, který jen tak něco nerozhodní. Nakonec nám zbyde dodělat podlahu a především střechu, aby nám dovnitř nikde nezatékalo.