Můj dům, můj hrad

Blíží se čas dovolených a spousta z Vás se rozhodne svůj byt či dům dočasně opustit a s rodinou si vyrazíte poznávat krásy malebných zákoutí českých anebo zahraničních. Abyste předešli nemilým překvapením při návratu domů, je třeba myslet na bezpečnostní opatření, která Vám mohou ušetřit čas, peníze a hlavně nervy. V následujících řádcích naleznete seznam, který Vám s tím pomůže.
velký dům s bazénem
1. Vypněte pro jistotu všechny elektrické spotřebiče, které nejsou nutné, odpojte přívod plynu a vodu. Tím zamezíte případnému vytopení sousedů nebo alespoň ušetříte trochu peněz za zapnuté světlo, na které jste zapomněli.

2. Pokud Váš zvířecí miláček nepojede s Vámi, nemůžete ho nechat napospas. Zkuste sehnat hlídání u rodiny nebo u kamarádů. Existují i zvířecí hotely, kde se rádi za nějaký ten poplatek o mazlíčka postarají. Rostliny náchylné na sucho, které by mohly zvadnout vydatně zalijte.
zloděj u dveří
3. Nedávejte informaci, že jedete na měsíc na dovolenou na sociální sítě. Sousedi Vám mohou závidět i z fotek, které uveřejníte až po svém návratu a pro zloděje nebudete tak snadný cíl.

4. Bezpečnostní prvky jako náhodné zapínání světel v chodbě, záznam štěkajícího psa nahraný na audio za dveřmi jsou velice funkční a nejednoho chmatáka odradí. Stejně jako zavřené všechny přístupové vchody a okna, zloděj hledá především snadný lup!

5. Není nad to mít domov hlídaný kamerovým systémem, který přenáší záznam do Vašeho chytrého telefonu. Pokud máte čipernou paní sousedku, která má přehled a je na telefonu máte dokonalý přehled v obou případech.
záplavy v obýváku
6. Pořiďte si pojištění domácnosti. A teď už můžete být opravdu bez obav.
Pokud jste postupovali podle seznamu, můžete být klidní a Váš hrad zůstane nedobitý. A vy si budete moci vychutnat dovolenou bez obav. Chalíl Džibrán řekl, že Váš dům je výrazem Vašeho strachu. Já říkám, že domov nám poskytuje především bezpečí.

Můj dům, můj hrad
Ohodnoťte příspěvek
Marmel
</div>

<div class=