Moje stránky snadno, rychle, ale…

Hned zpočátku vám odpovím na základní otázku. Ano, vytvořit svou osobní webovou prezentaci a umístit ji na internet je naprosto jednoduché. Stačí si vyhledat nějaký administrativní systém, zaregistrovat se, a už to jede. Většina systémů vám nabídne možnost webové prezentace zdarma. Pokud chcete své stránky mít jen jako, například osobní blok, neočekáváte, že budete tvořit nějaké složité kompozice, které budou svým účelem podporovat nějaký váš podnikatelský záměr, bude vám zdarma verze bohatě stačit.

kódování pc

Pokračujete výběrem šablony. Systémy vám nabídnou desítky šablon. Vy si vyberete tu, která vám bude nějak blízká. V šabloně jde především o základní rozmístění Menu stránek a rozložení článků. Vše ostatní můžete časem změnit. Včetně hlavní fotografie na pozadí. Opravdu jde při výběru šablony jen o rozložení stránky. Obsah Menu, počet stránek, zkrátka všechny náležitosti už si sám přizpůsobíte vlastním představám.

Máte šablonu, máte základní Menu, které většinou tvoří okruhy témat zveřejňovaných informací, pak fotogalerie, nějaký ten odpovědní formulář nebo anketa, a stránka s kontakty.

Nyní zvolíte, zda si budete chtít zaregistrovat svou doménu, nebo své nové stránky necháte hostovat na doméně administrativního systému. Opět záleží na tom, jakou vážnost chcete svým stránkám věnovat. Vlastní doména něco stojí (nebojte se, nejsou to miliony), musíte si ji však zaregistrovat a pak každoročně předplácet. Na doméně administrativního systému jste zadarmo.
ruce na klávesnici

No a nyní už pište, vkládejte fotografie. Umisťujte linky na sociální sítě, facebook, twitter apod. Zajistí vám to základní návštěvnost. Zaregistrujte se do webových katalogů, kvůli témuž.

Se svými stránkami pak co nejčastěji pracujte, aktualizujte je. Tedy, pokud chcete, aby je někdo navštěvoval. Hlavně se dobře bavte. Vždyť proto je především tvoříte, nemám pravdu?