Festivaly pro děti

Navštěvovat hudební festivaly je pro mnohé mladé lidi takřka životním stylem. Je to určitý druh nezávislosti, divoká hudba, bezbřehé tančení, zábava do brzkých ranních hodin, přespávání kde si usteleš, tam si lehneš, čůrání do toi toiek, to vše k festivalům zkrátka patří a lidi to baví. I mladí lidé ale dospějí a zestárnou, většinou pak mají své děti a tohoto svého letního koníčku se musí vzdát. Někteří si dovolí odjet s partnerem na festival a nechat děti babičkám, někteří dokonce berou své děti s sebou, ale řekněme si upřímně, na běžných festivalech pro děti moc zábavy – a popravdě ani dobrého příkladu – nenajdete.
šťastný chlapec při hře
Právě proto vznikají i festivaly přímo pro celé rodiny s dětmi, kde si na své přijde zkrátka člen rodiny v jakémkoli věku. Jedním z takových festivalů je bejbypankový festival Kefír u Kutné hory. Koná se na zámku Kačina a v jeho přilehlých částech a je tam vždy plno a krásně.

A co vše zde můžete například najít?
·         především vystoupení známých i neznámých hudebních skupin
·         představení známých i méně známých divadelních souborů
·         tvořivé dílny pro děti – třeba sochařská, řezbářská či malířská
·         postele pod širým nebem, kde čtou známí herci pohádky
·         různé dopravní prostředky, kam si můžete vlézt a vyzkoušet si je – například bagry, popelářská či hasičská auta nebo motokáry
·         možnost vyzkoušet si různé hudební nástroje, podívat se na některá domácí zvířata nebo dát si meloun od pravého melounového kata
·         spoustu míst, kde se děti vážně vyblbnou – například slaměné balíky nebo hřiště z pneumatik
·         vážně skvělá nabídka jídel i nápojů – od těch super zdravých a alternativních až po ty fritované a návykové
dítě na slámové pyramidě
Zkrátka na festivalu pro děti a rodiče si přijde na své opravdu kde kdo, ale pro rodiče s dětmi má takový festival tu přidanou hodnotu, že se zde každý z nich může bavit tím svým nejlepším způsobem a přece jsou všichni pospolu. A tak to zkrátka má být.