Malý byt, hodně věcí

Snad každý z nás, kdo žije v městském bytě se více či méně potýká s nedostatkem místa. Problematické je pak většinou sezónní oblečení, sportovní náčiní a nářadí a věci, které sice nevyužíváme, ale je nám líto je vyhodit. Pak jsou tu věci denní potřeby, které sice využíváme ale svým tvarem jsou neskladné a člověk neví, do kterého rohu je postavit, aby co nejméně zavazely.

Jděte na to od podlahy
Podlaha skýtá asi největší prostor v bytě a často ji zaskládáme zcela bezúčelově. Nejlepší je se snažit věci na sebe vrstvit tak, aby to, co nepoužíváme bylo naspod a ideálně vytvářelo plochu, která bude ještě užitečná. Například si do malého bytu pořiďte vyvýšenou postel s velkým úložným prostorem, kam lze schovat například peřiny pro návštěvy, deky, spacáky a karimatky, povlečení a prostěradla. Podobný úložný prostor lze využít taky pod sedací soupravou, malý úložný prostor nabízí také některé taburety, kam hravě schováte třeba pletení.

Krabice, krabice a zase ty krabice
Vytvořte si promyšlený krabicový systém, který vám nebude zavazet. Obchodní domy s nábytkem nabízí takové soupravy na míru. Nemusíte se bát, nejde o ošklivé bedny od banánů, které vám budou útulný byteček hyzdit. Do krabic pak můžete uložit třeba sezónní oblečení, které navíc vložíte do vakuových pytlů, ze kterých odsáním vzduchu uděláte malý balíček. Je to taky dobré řešení prostoru v dětském pokoji. Krabice mohou mít různé barvy a dětem to usnadní úklid. Budou vždy vědět, že například do žluté krabice patří kreslení a do modré kostky.

Vytáhněte to výš
Skvělou vychytávkou, která však už vyžaduje určitou šikovnost jsou úložné systémy u stropu. Buďto využijte systému kladek, pomocí kterých můžete ke stropu vytáhnout třeba jízdní kolo. Nebo tam vybudujte police, na které umístíte ty věci, které moc často nepoužíváte. Třeba právě sportovní potřeby.