Dokonalá dovolená pro letní sezonu 2017

Pokud nejste příznivci velkého horka a spousty lidí, vynechte také Řecko, Španělsko, většinu Italských rezortů a Egypt. Do těchto zemí je totiž mnohem lepší létat až po sezoně nebo ještě před ní. Ideální jsou duben a květen, a mnohem lepší pro koupání září a první polovina října. Říkáte si, kde tedy strávit pohodovou dovolenou, pokud se chcete vyhnout příliš velkému horku a také těm největším davům?

Pokud pro vás není moře kritériem, máte výběr mnohem jednodušší. Můžete se totiž skvěle vykoupat i v jiných místech, v jezerech nebo přehradách, ale také si můžete dopřát slunění na menších plážích, nebo těch méně známějších.

1.       Slovinsko
Určitě tuto zemi znáte, často jste zde projížděli cestou do Chorvatska. I tato země má moře, ačkoli jenom jeho kousek. Ovšem na pár fotek a jedno nebo dvě vykoupání to stačí, kromě toho, pokud vás zajímá koupání, určitě byste měli navštívit jezero Bled – to je termální jezero, jehož teplota je vyšší než ta v moři. Navíc se zde seznámíte s nádhernou přírodou, můžete se vydat do hor, na procházky po malebných vískách. Také zde můžete sjíždět divoké řeky. I vinaři se tady pomějí.

2.       Kypr
Čechy poněkud opomíjené místo, avšak neprávem. Směřujte na jižní část ostrova, která je klidná a místní letoviska jsou stejně luxusní jako ta Řecká. Nemusíte se bát uprchlíků, vzhledem k místním zákonům  se zde Syřané nemohou usadit, proto pokračují dále do Evropy.

3.       Madeira
Tento ostrov je oficiálně součástí Portugalska. Ovšem pokud si přejete koupání, počítejte s tím, že to nebude snadné. Pobřeží je skalnaté a pláže téměř žádné. Voda je hluboká a studená, přece jenom leží ostrov v oceánu. Ale při troše  štěstí najdete i malé pláže, kde si můžete zaplavat nebo se zde potápět. Mnohem lepší je tento ostrov na treky, protože skály a hory zde přímo lákají k horské turistice.