Levné náplně do tiskáren nemusí být nekvalitní

Cenové zvýhodnění nákladů
Pokud uvažujete při nákupu tiskárny o cenovém zvýhodnění té které technologie, musíte mít předem jasno, v jakém rozsahu budete tisknout. Při velkých objemech stran vychází nejlevněji černobílý laserový tisk. Jestliže vystačíte s monochromatickými výtisky, takové zařízení je cenově srovnatelné s těmi nejlevnějšími modely inkoustových tiskáren a za tonerové kazety zaplatíte menší částku, než za náplně s inkoustem.
Jestliže ovšem vyžadujete barevné výtisky a nejedná-li se o každodenní velké počty stran, je na tom lépe z hlediska pořizovacích i provozních nákladů tiskárna inkoustová.
laserová tiskárna se zásobníkem papíru
Pořídíte ji zhruba do tisíce korun, a to dokonce jako multifunkční zařízení tři v jednom – kopírka, skener a tiskárna v jediném zařízení. Ušetřit lze i na „inkoustovce“ černobílým tiskem, ale musíte zakoupit model, který tento způsob podporuje. Některé typy totiž přestávají pracovat v okamžiku, kdy dojde barevná náplň, ačkoli je k dispozici ještě černá, tím vás donutí zakoupit barevnou náplň, i když ji v podstatě k další práci nevyužijete.
laserová tiskárna

Zvažte výhody „multifunkce“

Většina tiskáren pro domácí využití pracuje v tzv. střídavém režimu, kdy období nečinnosti střídá několik dnů či hodin nárazového provozu. Pro vás je pak podstatné mít zařízení připravené v pohotovosti. V dnešní době se vyplatí mít doma připravený nástroj pro tzv. domácí kancelář, kdy v neočekávaném okamžiku vyvstane potřeba okopírovat jeden list nějaké smlouvy nebo dokladu, či nějaký doklad naskenovat. A pro tyto účely je inkoustové zařízení vhodnější vzhledem k velmi nízké pořizovací ceně, na rozdíl od laserové multifunkce.

Pro běžnou práci alternativní náplně postačí

Uvažujete-li o alternativních levných náplních do tiskáren, zajímejte se především o nezávislé hodnocení uživatelských recenzí. Velmi totiž záleží na tom, odkud taková tisková kazeta pochází, a jaké zkušenosti s ní zákazníci mají. Spolehlivý dodavatel dokáže zajistit mnohdy i kvalitativně srovnatelný materiál s originální náplní, a pro běžný tisk je alternativní náplň ideální volbou.
Důležité je také nepodcenit kvalitu papíru, pro fotografie je určen speciální fotografický papír a požadované kvality nikdy nedocílíte běžným kancelářským archem. Počítejte také s tím, že papírová gramáž se výrazně liší i cenou, a že si za kvalitu také připlatíte.