Jak o dovolené nepřibrat

Čas dovolených s sebou přináší pohodu, odpočinek, ale také strach, abyste náhodou nepřibrali. A je už jedno, zda jedete k moři s all-inclusivem, kde máte neomezený přísun jídla a pití, nebo jen do Čech pod stan. Stačí totiž jen trochu nepozornosti, a přiberete kila, o která určitě nestojíte. Jak tedy o dovolené jíst a nepoznat to na váze, a když ano, tak jedině tak, že tam nějaké to kilo necháte?
dívka s melounem
1. Myslete na svou postavu už před cestou
Čeští turisté jsou populární tím, že na cestě na dovolenou vytáhnou ke svačině chleba a řízek. Pokud si ho na cestu neudělají, kupují jako náhradu bagety na pumpě. Toho se snažte vyvarovat a připravte si na cestu občerstvení, včetně ovoce a zeleniny i neslazené vody.
pomeranče a gerbera
2. Co zabalit do kufru
Abyste neporušili závazek vůči své postavě, zabalte si do kufru sportovní věci na běhání či posilování. Využít můžete také přibalený badminton, frisbee, či míč na volejbal. Sportovní aktivity na dovolené zajistí úbytek kil a dokonalou postavu.
3. Stravujte se pravidelně
Snažte se dodržovat pravidlo pět porcí denně, i když máte královsky neomezený přísun jídla. Možná vám přijde líto, že nevyužijete všeho, co hotely nabízejí, i když jste si to zaplatili, ale dávejte raději přednost ovoci, salátům či jogurtům, vynechejte tučná jídla, nezdravé uzeniny a sladkosti. Nasaďte si menší porce hned na začátku dovolené a jídlo si řádně vychutnávejte. Pokud nebudete kontrolovat nejen to, co jíte, ale také spořádané množství, velmi pravděpodobně se to projeví na vaší váze.
stánek s ovocem
4. Dodržujte pitný režim
V horkých letních dnech stoupá význam dodržování pitného režimu více než kdy jindy. Vypít byste měli minimálně tři litry neperlivé vody, jejíž chuť můžete výborně doladit limetkou, mátou, melounem či jahodami. Vynechejte sladké limonády, které zbytečně obsahují spoustu cukrů. Kalorický alkohol vynechejte raději úplně.
Na dovolené vás však mohou čekat i jiné nástrahy než jsou nabraná kila. Přečtěte si, jak se jim vyhnout .