Co dokáže elektronický bezdrátový stmívač ?

Představíme si v krátkosti jeden z výrobků. Jedná se o stmívač RFDEL-71B. Slouží k regulaci intenzity světla v podstatě veškerých světelných zdrojů, tedy LED žárovek, halogenových žárovek, úsporných žárovek, které umožňují stmívání, a také už téměř vysloužilých klasických žárovek. Přístroj má na přední straně přepínač, kterým se typ světelného zdroje nastaví. Stmívač umožňuje celkem 6 funkcí stmívání, nejčastěji se využívá plynulý náběh osvětlení od dvou sekund až k třiceti minutám, anebo plynulé stmívání pro docílení intimní atmosféry při rodinných oslavách, nebo v průběhu večerního posezení.
obyč žárovka

Stmívače spoří elektrickou energii

V domácnostech se světelné zdroje uvádí do provozu poměrně neefektivně, v mnoha situacích, např. při průchodu a pohybu v místnosti, nepotřebujete totiž intenzivní osvit. Ten zpravidla využijete při práci nebo při čtení, ale např. při rozhovoru, sledování filmu, konzumaci jídla postačí méně světla. Stmívač v takových případech dokáže uspořit až 50 % elektrické energie.
Zařízení lze ovládat buď tlačítkem na přístroji, bezdrátovým dálkovým ovladačem, chytrým telefonem, anebo klíčenkou. K nastavení potřebného jasu světla slouží potenciometr, který zároveň odstraňuje blikání světla, to je častým problémem zejména u LED diodových žárovek a úsporných zářivek.
žárovka ve stojanu

Měřič spotřeby energií

Stmívač RFDEL-71B pracuje na principu bezdrátové technologie iNELS RF Control, jedná se o malý přístroj, který snadno ukryjete např. pod krytem svítidla. Kromě regulace osvětlení dokáže i ovládat topný systém, případně audiovizuální přístroje.  Přístroj kromě toho měří spotřebovanou energii a vyhodnocuje údaje v reálném čase, hodí se tudíž i tam, kde ještě nemáte instalované žádné měřidlo spotřeby. Technologie iNELS vysílá data převodníkem RFTM-1 do vstupu RFPM-2M, kde se údaje zpracovávají a převádí do webového rozhraní. Měřicí metoda je založena na principu snímání pulzů pomocí magnetického a infra LED senzoru a je takto možné měřit pomocí různých typů senzorů i různé typy energií, tedy elektřinu, vodu a plyn.