I malé koupelny mohou mít své kouzlo a poskytovat svému majiteli vše to, co potřebuje

Malé koupelny jsou doménou především panelákových bytů a v těchto případech mluvíme o výměře maximálně několika čtverečních metrů. Ani taková výměra pro malé koupelny však nemusí být nepřekonatelným problémem a vše závisí na jejího majitele. Výměru malých koupelen bychom rozhodně neměli brát jako něco omezující a vidět bychom v ní měli dříve určitý typ příležitosti. Někdy i mnohem větší koupelny mohou paradoxně vyznít neorganizovaně a jejich zařízení nemusí být vůbec ideální. Vše přece závisí na tom, jak se majitel malých koupelen s touto výzvou popere a jak si vše v nich dokáže zorganizovat.

umyvadlo

I malé koupelny mohou zažít zvětšení prostoru

To reálné zvětšení z hlediska výměry jen málokdy, ale na mysli máte především to optické a blíže se podíváme na některé z možností v této oblasti. Jedním ze základních doporučení v oblasti malých koupelen je hra barev a prostřednictvím této techniky dokážeme nafouknout prakticky jakoukoliv jinou místnost v naší domácnosti. Absolutní nechtěnými jsou v takovém případě tmavé tóny obkladu a ty dokážou opticky tento prostor zmenšit. Tento efekt tedy nechceme a spíše bychom měli jít do světlých odstínů. Někomu by se však výlučně bledé odstíny mohli jevit příliš sterilně, a tak nějak nudně. Řešení však pro vás máme i v takovém případě a pokud se přece jen nevíte zbavit touhy po tmavých odstínech obkladu, tak je aplikujte na kratší stěny.

koupelna

Ty delší si však určitě budou vyžadovat světlejší tóny. Tmavý obklad víte použít např. na tu stěnu koupelny, kde jsou vstupní dveře do ní. Pohled z dveří na takový design určitě přičítána malým koupelnám mínusový bod. Dalším sporným momentem při těchto koupelnách je rozhodnutí mezi vanou a sprchovým koutem. Co však dělat v případě, že v koupelně chcete mít spíš vanu, no ta zabere mnohem více místa než kout? Ničeho se neobávejte a řešení existuje i v tomto případě. Těch je v zásadě několik, ale statisticky jsou nejvíce preferované skleněné zástěny. Ty vám poskytují požadovaný komfort v případě sprchování ve stoje a současně nabízejí možnost vykoupání se. Vybavení do vaší malé koupelny naleznete na webové stránce https://www.sconto.cz/.