Cvičení v těhotenství, které vám usnadní porod

Už dlouhá léta se mezi těhotnými ženami těší velké oblibě právě těhotenská jóga. Těhotenská jóga však není jediné cvičení v těhotenství , které mohou ženy během těhotenství navštěvovat. Stejně populární ve světě i u nás je cvičení na míči. Cvičení s jejich pomocí je jednoduché, prospěšné pro budoucí maminku, a ještě k tomu i zábavné. Co je však nejlepší na těchto cvičeních v těhotenství je fakt, že ho s klidem můžete cvičit i v pohodlí domova. Před tím, než začnete je však třeba navštívit speciální kurz, kde vám ukážou, jak přesně cvičit jednotlivé cviky, tak, abyste neublížili sobě nebo dítěti.

jogging

Cvičení v těhotenství vás dokáže zbavit těhotenských problémů

Cviky v těhotenství na míči byly vymyšleny fyzioterapeuty za účelem pomoci ženám přichystat se na porod. Zjistilo se, že ženy, které tyto cviky pravidelně cvičili měly kratší, a hlavně lehčí porod. Dokonce toto cvičení v těhotenství snižuje šanci na císařský řez, což uvítá nejedna z nás. Tato cvičení je vhodné zařadit i jako jistý druh předporodního cvičení. Těhotná žena se při cvičení uvolní, zrelaxuje a pomůže jí to i k úlevě od bolesti křížů, které trápí skoro každou ženu, zejména ve vyšším stádiu těhotenství Při tomto druhu cvičení v těhotenství je výhodné, že se ve velké míře procvičují i ​​šikmé břišní svaly což napomáhá předcházet rozestupu přímých břišních svalů tzv. diastáza. Diastázou po porodu trpí velké procento žen, kterou pak musí řešit speciálními cviky za pomoci fyzioterapeuta nebo operací.

joga
Těhotné ženy trápí i pocit těžkých nohou a otoky kotníků. Při pravidelných cvičeních v těhotenství se takových problémů víte jednoduše a efektivně zbavit. Správný pohyb vám pomůže i při zácpě, kterou těhotné trpí, cvičení rozhýbe střevo a je po problému. A když už bude žena takto příjemně zrelaxována i mírně unavená zaručí jí to i kvalitnější a delší spánek. Všechny tyto výhody jsou na prospěch nejen budoucí mamince, ale i pro její ještě nenarozené dítě. Platí přece pravidlo spokojená maminka, spokojené dítě. Více informací o cvičeních v těhotenství a jejich přínosu pro těhotné ženy najdete na webové stránce https://inlive.cz/.