Úniková hra

Úniková hra je dobrodružná skupinová hra plná adrenalinu, ve které je skupina většinou tří až pěti lidí uzavřena v jedné místnosti. Zde se musí seznámit s prostředím, do jehož kontextu je hra zasazena a nacházet indicie a stopy, které vedou k rozluštění hádanek a pomohou skupině dostat se z místnosti ve stanovený čas – nejčastěji během jedné hodiny.
truhla pod zámkem
Původ únikových her
Jde o poměrně nový druh zábavy, uvádí se, že první úniková hra byla vyvinuta v Japonsku v roce 2007, její stopy a prapůvod bychom ale mohli najít například ve francouzské Pevnosti Boyard, jejíž sledování bylo toho času velmi oblíbené u spousty obyvatel nejen našeho národa. Určité společné body bychom mohli také sledovat v různých počítačových hrách, jako je například Atlantis. Ale musím konstatovat, že hrát počítačovou hru či koukat na televizi a být reálně v takové místnosti, to je velký rozdíl. Naživo jde o vážně neodolatelný zážitek – a navíc jej máte s kým sdílet!
vchod do labirintu
Možnosti hry
Interiér her je velmi různorodý, můžete se dostat například
·         do středověku,
·         na vesmírnou stanici,
·         do vězeňské kanceláře,
·         do deníku slavného cestovatele,
·         do hrobky,
·         ponorky,
·         nebo například do kanceláře šíleného vědce.
Důležité je, že hru tvoří každý detail, každá čárka na papíře může mít svůj význam a každá věc také, musíte si těchto detailů všímat a spojovat si je do celkové představy o logice hry. Série hádanek prověří vaši trpělivost, logický úsudek i schopnost spolupracovat.
prázdné puzzle
Úniková hra je také vhodná pro teambuildingové akce, právě zde můžete své kolegy opravdu poznat, pochopit, jaké jsou jejich přednosti a slabiny a naučit se s nimi kooperovat. Právě zde poznáte, kdo si dokáže zachovat chladnou hlavu a s kým byste raději nechtěli být ve stejné místnosti, když začne třeba hořet.
Únikovou hru si v dnešní době můžete zahrát již ve většině větších měst a to za celkem přijatelnou cenu. Stačí sehnat tým přátel, kteří mají chuť do něčeho, co ještě nezažili a hurá na to. Tak neváhejte a zkuste to!