Učení angličtiny díky seriálům

Nebaví vás drtit se slovíčka angličtiny nazpaměť? Nejen, že je to zdlouhavé a nezáživné, také ale ne příliš efektivní. Proč tedy nespojit učení angličtiny s něčím, co vás baví?
vlajka Británie
Je to jednoduché. Vyberte si oblíbený zahraniční seriál či film. Může být v podstatě z jakékoli oblasti, libovolného tématu. (TIP: Nejlepší k učení jsou sitcomy – situační komedie, ve kterých se používá jak hovorový, tak spisovný jazyk, a vy se naučíte běžně používané výrazy).
Nyní seriál najděte v anglickém jazyce. U méně známých seriálů to může být trochu problém, u klasik jako jsou Přátelé či Jak jsem poznal vaši matku to však hravě najdete. Žádné české titulky! Pusťte si seriál hezky v originále, s těmi anglickými. Do ruky si dejte lepící papírky (nejlépe různých barev) a černý fix.
anglický slovník
Každé slovo či větu, které nebudete rozumět, si zapisujte. Velkými tiskacími písmeny si napište vždy anglickou verzi a tu si později přeložíte do češtiny. Na jeden lístek si poznačte maximálně pět výrazů a pak vezměte další. (TIP: český překlad si pište z druhé strany, učení pak půjde rychleji).
Připravte se na to, že dvacetiminutovou epizodu seriálu můžete klidně sledovat dvě a půl hodiny. Může se stát, že při rychlém hovoru slovo nezastihnete, nebo nepochopíte význam věty. Je také dobré si scénu pustit vícekrát, lépe si vše zapamatujete.
Až epizodu dosledujete, nalepte si všechny lístky různě po bytě, na nábytek, stůl i postel. Vždy když projdete kolem si lístek přečtěte a znovu si zopakujte, co slovíčka znamenají. Za krátko si je určitě zapamatujete.
Nakonec si pusťte díl znovu, tentokrát už klidně bez anglických titulků. Měli byste všem dialogům bez problému rozumět. A můžete pokračovat dalším dílem.
přepínání tv
Tato metoda je využívaná už i mnohými učiteli angličtiny díky tomu, že vás při tom učení baví. Můžete si takto rozšířit slovník ale i  v pohodlí domova, při své oblíbené činnosti.