Tipy a rady, jak se stát odborníkem na ubrouskovou techniku

Podlehly jste kouzlu ubrouskové techniky? Baví vás natolik, že byste se v ní chtěli neustále zlepšovat? Přinášíme vám rady a tipy, pomocí kterých si nejen tuto práci usnadníte, ale stanete se opravdovým expertem. Ubrousková technika je skutečně snadná, třeba jen vědět, jak na to! I když ne vždy vyjde vše podle našich představ, všechno se dá včas zachránit. Základem je kvalitní pomocný materiál, díky kterému bude výsledek vaší práce skutečně kvalitní.

ubrousky

Není materiál jako materiál – při ubrouskové technice používejte speciální pomůcky


Pokud již máte tento způsob dekorování za sebou, pravděpodobně víte, co všechno potřebujete. Základem ubrouskové techniky jsou ubrousky. Ovšem pozor! Ne ledajaké. Na ubrouskovou techniku ​​se doporučuje používat výhradně 3-vrstvé ubrousky, které mají různorodý potisk. Zajímavostí je také to, že můžete s klidným svědomím použít i rýžový papír, který má podobné vlastnosti jako servítky v této tloušťce. Také používejte výhradně akrylové barvy, žádné jiné. Další pomůckou je lepidlo. Na trhu najdete různé speciální druhy lepidel – lepidlo na dřevo, polystyren, plast, papír a podobně. Stejně i lepidlo na textil, sklo či svíčky. Určitě nepoužívejte obyčejné lepidlo na papír, to vaší práce spíše uškodí, než pomůže. Speciální lepidlo se používá z jednoduchého důvodu – každý materiál je specifický a také každý povrch jiný. Ne všechno dokáže klasické lepidlo přijmout a skutečně ubrousek udržet. Poslední krok při dekorování představují závěrečné lakování. I v tomto případě použijte speciální lak, který se vyrábí ve dvou základních variantách – matný nebo lesklý. Pokud ho necháte důkladně zaschnout, stane se voděodolným.

prostírání

Zabezpečte dlouhou životnost dekorovaného předmětu pomocí jednoduchých rad


Pokud vytvoříte něco, z čeho se budete těšit, zaručeně budete chtít, aby tento předmět zůstal jako nový co nejdéle. Mnoho lidí však nemá dostatek znalostí o tom, jak by měly tento předmět udržovat. A právě správná údržba má výrazný vliv na jeho stav. Mysleli jste si, že například talíř nebo šálek, které jste ozdobili ubrousky, můžete jednoduše umýt pod tekoucí vodou, nedejbože v myčce? V žádném případě! Ošetřujte jejich výhradně jen mokrým hadříkem, pod vlivem tlaku může dojít k oddělení servítky od zdobeného předmětu. Ke každému materiálu a jeho ošetření je třeba přistupovat individuálně. Na stránce https://www.tvojeharmony.cz/ najdete množství informací, díky kterým už budete vědět, jak správně k ošetření vyrobeného předmětu přistupovat. Zachovejte vaše výrobky ve výborném stavu co nejdéle!