Je libo zapůjčit? Žádný problém.

Z našeho českého rybníčku to taky známe. Snad všechny hobby-markety nabízejí možnost zapůjčení nejrůznějšího nářadí, vozíků za auto a podobně, které potřebujete pouze jednorázově využít k nějakým stavebním pracím a úpravám. Za paušální poplatek na den a více, podle Vašich potřeb, si můžete nářadí odvézt a pak zase přivézt.
obývací pokoj
Německu šli ale již dále. Zapůjčit si tam můžete například potřeby pro děti a miminka, které využijete jen pár týdnů nebo měsíců, včetně oblečení. Ale u toho nezůstalo. Chcete si vyzkoušet nové technické výstřelky, abyste se mohli rozhodnout, zda si je zakoupíte? Nebo si je chcete jen na pár měsíců, či rok pronajmout, než přijde na trh další model, ještě lepší a vychytanější? Nechce se Vám utrácet desetitisíce za chytré televize, výkonné notebooky, telefony a podobně?
To není vůbec problém. Vše si můžete za poplatek pouze pronajmout. Zájemců o tuto službu je mnoho. Takovým typickým zájemcem je většinou muž středního věku, který nechce ztrácet čas opravami, reklamacemi, údržbou spotřebičů a technických hraček. Proto si je raději pronajme a pronajímatel se o vše postará za něj. Vadný model? Porucha? Prostě ho vrátíte a dostanete hned jiný. Zjistíte za pár týdnů, že Vám tento model a typ nevyhovuje? Nevadí. Vrátíte a půjčíte si jiný.
smartphone a jablko
Je to trend moderní doby a netýká se pouze produktů, které Vám jsou šité na míru, nebo je pracné jejich převážení.  Můžete si tak půjčit televizi, smartphone, kameru, dron, hi-fi, robotický vysavač a další různé novinky na trhu. Nabídka se neustále rozšiřuje, také v závislosti na poptávce. Již nejméně 17% Němců si některý z technických výrobků zapůjčilo.
U nás bylo zatím novinkou loňského roku to, že si můžete půjčit za poplatek vánoční stromek, který Vám i dovezou domů. Tak snad se nabídka bude i u nás dále rozšiřovat a nebudeme muset tolik utrácet.