Jak si užít dovolenou v Krkonoších?

Krkonoše jsou nádherné jak v zimě, tak i v létě. Navíc zde můžete navštívit tolik různých míst, že to snad za jedinou dovolenou nestihnete. Avšak i tak si můžete užít dovolenou plnou dobrodružství a vyčerpání. Jen dávejte pozor, abyste si nezkazili dovolenou během chození úžehem. Nečekejte nějaké nižší teploty.

vodopád na podzim

            Už jen při zvolení chaty jistě budete nadšení, jelikož je zde mnoho roubenek, které jsou zachované, ale opečovávané. Zvolte místo, které bude tak akorát, aby se vaše cestování autem neprodloužilo na celý den.

            Prvním místem, které můžete navštívit je Sněžka. Samozřejmě můžete buď lanovkou, nebo pěšky. Pěšky to bude jistě lepší zážitek, pokud ale chcete využít lanovku, čekejte pravděpodobně dlouhé čekání a fronty. Je to totiž velice navštěvované místo.

            Taktéž byste se měli stavit u pramene řeky Labe. Oficiální pramen není sice pravý, ale do přírody, kde by měl údajně ležet, se chodit nemůže. Přece jen se jedná o chráněnou oblast. Poblíž se poté nachází vodopády. Těch je poblíž více, například je nádherný Mumlavský vodopád.

            Ten se nachází u Harrachova, který je známý svou bobovou dráhou. Ta je sice i ve Špindlerově mlýně, ale levnější a delší je ta v Harrachově. Toto město je celkově krásné a stojí za návštěvu jako takové. Nedaleko leží i město Jilemnice, kde najdete krásný zámek s parkem a Zvědavou uličku. Rozhodně stojí za to ji navštívit.
horské panorama

            A pokud stále nemáte dost kouzelné krkonošské přírody, můžete navštívit Stezku korunami stromů v Jánských lázních. Vstupné vás sice vyjde na více korun, avšak zážitek z této cesty bude nedocenitelný. Pokud dorazíte na konec stezky, můžete za 50 korun využít tobogán, který vás sveze dolů. Přestože cenově vás to vyjde draho, myslím, že za zážitky byste si měli připlatit. A kdy vás něco podobného někdy potká? Nyní už stačí jen vyrazit na své vlastní dobrodružství do Krkonoš.