Hrdý Budžes

Divadelní hra pochází z roku 2003 a jedná se o zároveň o drama a komedii v období normalizace v Československu.
Děj probíhá tak, že hlavní hrdinka jménem Helenka Součková (žákyně druhé třídy) svého tatínka nepoznává. Utekl totiž do Izraele a jeho dcerka mu to zazlívá. Samozřejmě to bylo z důvodu, které by malé děvčátko nikdy nepochopilo. Její babička by si přála, aby svého otce poznala, a často mu o ní píše dopisy. Její maminka o tom ale nechce vůbec slyšet. Malá Helenka má spoustu problémů. Jeden z těch hlavních je ten, že je obézní a spolužáci se jí ošklivě posmívají. Její maminka ji v tom bohužel ani nijak nepomáhá. Helenka jednou slyšela ve škole v rozhlase báseň s názvem Hrdý Budžes a slíbila si, že bude vytrvalá
a všechny problémy překoná tak jako hlavní hrdina této básně.
divadelní opona
Hra má 121 minut a jeho režisérem je Jan Brichcín, kterému se povedlo děj opravdu do slova a do písmene vystihnout. Předlohou byla velmi zajímavá kniha od spisovatelky Ireny Douskové. V roli herců můžete vidět například Barboru Hrzánovou, Jarmilu Vlčkovou nebo Libora Jeníka.
Lidé, kteří tuhle divadelní hru navštívili, jsou velmi spokojení a velmi si ji vychvalují.

Není se také čemu divit. Lístky bývají také velmi rychle vyprodány. Jestliže byste chtěli hru navštívit, pak je důležité si lístky rezervovat předem.
Možná by bylo dobré si přečíst i knihu, abyste pro srovnání mohli vidět, co pan režisér dokázal vykouzlit.
hlediště v divadle
Nejvíce se hra hraje v Praze, Rožnově pod Radhoštěm, ve Skutči nebo v Karlových Varech. Kromě návštěvy divadla můžete například zabít čas tím, že můžete před představením zajít obdivovat krásy a zajímavá místa těchto měst. Určitě vás každé z nich něčím zaujme.
Pokud máte možnost jí vidět na živo, určitě ani chvíli neváhejte. Určitě stojí za to ji alespoň jednou v životě vidět v celé své parádě. Vřele doporučujeme.