Hrdý Budžes

.

Divadelní hra pochází z roku 2003 a jedná se o zároveň o drama a komedii v období normalizace v Československu.

Děj probíhá tak, že hlavní hrdinka jménem Helenka Součková (žákyně druhé třídy) svého tatínka nepoznává. Utekl totiž do Izraele a jeho dcerka mu to zazlívá. Samozřejmě to bylo z důvodu, které by malé děvčátko nikdy nepochopilo. Její babička by si přála, aby svého otce poznala, a často mu o ní píše dopisy. Její maminka o tom ale nechce vůbec slyšet. Malá Helenka má spoustu problémů. Jeden z těch hlavních je ten, že je obézní a spolužáci se jí ošklivě posmívají. Její maminka ji v tom bohužel ani nijak nepomáhá. Helenka jednou slyšela ve škole v rozhlase báseň s názvem Hrdý Budžes a slíbila si, že bude vytrvalá

a všechny problémy překoná tak jako hlavní hrdina této básně.
divadelní opona

Hra má 121 minut a jeho režisérem je Jan Brichcín, kterému se povedlo děj opravdu do slova a do písmene vystihnout. Předlohou byla velmi zajímavá kniha od spisovatelky Ireny Douskové. V roli herců můžete vidět například Barboru Hrzánovou, Jarmilu Vlčkovou nebo Libora Jeníka.

Lidé, kteří tuhle divadelní hru navštívili, jsou velmi spokojení a velmi si ji vychvalují.

.


Není se také čemu divit. Lístky bývají také velmi rychle vyprodány. Jestliže byste chtěli hru navštívit, pak je důležité si lístky rezervovat předem.

Možná by bylo dobré si přečíst i knihu, abyste pro srovnání mohli vidět, co pan režisér dokázal vykouzlit.
hlediště v divadle

Nejvíce se hra hraje v Praze, Rožnově pod Radhoštěm, ve Skutči nebo v Karlových Varech. Kromě návštěvy divadla můžete například zabít čas tím, že můžete před představením zajít obdivovat krásy a zajímavá místa těchto měst. Určitě vás každé z nich něčím zaujme.

Pokud máte možnost jí vidět na živo, určitě ani chvíli neváhejte. Určitě stojí za to ji alespoň jednou v životě vidět v celé své parádě. Vřele doporučujeme.

Hrdý Budžes
4.5 (90%)4
.