Svícení nemusí být drahé

V posledních několika letech si distributoři elektřiny asi o Češích myslí, že mají bezedné kapsy a jsou schopni každým rokem platit čím dál tím vyšší částky. Vzhledem k tomu, že finanční situace většiny domácností a firem není na takové úrovni jako by si nejspíš přáli, je potřeba šetřit kde se dá. A to i na elektrické energii. V současnosti se dá v tomto směru spořit mnoha způsoby. Extrémním způsobem, jak se dopracovat k úsporám je prostě nezapínat nic, co se strká do zásuvky a svítit jenom svíčkami. Tak špatně na tom ale naprostá většina lidí u nás přeci jen není. Často se dá ušetřit hodně peněz na maličkostech. Světelné zdroje jsou dobrým příkladem za všechny.
symbol myšlenky

Drahé, ale účinné

Vybrat si dnes úspornější světelný zdroj, než jsou klasické wolframové žárovky není nic složitého. Na trhu se dají koupit rozličné typy svítidel a žárovek, ale hledáte-li opravdovou kvalitu, rozhodně sáhněte po LED žárovkách. Nejde o žádnou novinku, ale o léty prověřený produkt, díky kterému můžete bez obav z doplatků svítit do aleluja. Menší nepříjemností pak může být jejich cena, která opravdu nepatři mezi nejnižší. LED žárovky se prodávají zhruba za 200,- Kč. To je však cena těch nejlevnějších modelů. Skutečně kvalitní typy si pořídíte za daleko větší peníze. Dobrou zprávou ovšem je, že není potřeba investovat do těch nejdražší žárovek. Pro účely naprosté většiny spotřebitelů jsou vyhovující i základní typy.
pět žárovek

Jsou vhodné kdekoliv

LED žárovka standardního typu se dá použít prakticky kdykoliv. Je stejně vhodná do lustru v obývacím pokoji, tak i do lampičky v pracovně nebo v kanceláři. Nutné pochopitelně je koupit si typ, který odpovídá velikostí a tvarem závitu danému spotřebiči. Co se týče svítivosti, nejsou na tom Ledky hůře než běžné vláknové žárovky, ale opět platí, že je nutné vybrat si vhodný model s tou správnou svítivostí. Někdo totiž dává přednost tlumenějšímu světlu, jiný ho má rád naopak ostřejší.