Nosič kol na tažné zařízení zvládne namontovat i nešika

Cyklistika je v České republice nejrozšířenější sport, o jeho masovost se zasloužila především turistika provozovaná již za socialismu mezi lidmi buď organizovanou formou, nebo jako určitý vzdor stávajícímu režimu. Největší boom zažila cyklistika krátce po sametové revoluci, což podpořila https://www.mediaguru.cz/2017/04/nejrozsirenejsi-aplikaci-u-cechu-je-fb-messenger/ i výroba trekingových a horských kol. Dnes máme navíc obrovské možnosti, co se týče cyklostezek, naše země je v tomto ohledu jednou z těch výjimečných, navíc má svým návštěvníkům co nabídnout z hlediska přírodních krás a jejich rozmanitosti.označení cyklostezky
Cyklostezky lákají nadšence tohoto sportu převážně od jara do podzimu a ti také řeší, jak se do zajímavých míst dopravit. V úvahu připadá spoluzavazadlo v železničním vagónu, ale v tomto případě nelze hovořit o nějakém komfortu. Proto také nejvíce cyklistů spoléhá na osobní vozidla a na vhodné konstrukce nosičů.

Proč sáhnout po nosiči na tažné zařízení

Poradí si i se čtyřmi koly – výrobek si poradí i se čtyřmi bicykly, což je v rodinách nejčastější počet. Vzhledem k tomu, že se nakládají nízko nad zemí, nepředstavuje manipulace s nákladem žádný problém i pro ženy. Naopak nakládat kola na střechu vyžaduje mnohdy přítomnost dvou fyzicky zdatných osob. Tímto způsobem lze také převážet elektrokola, což může být s umístěním na střeše docela problém.cyklisté v přírodě
Aerodynamika vozu rozhoduje o jízdním komfortu – budete-li převážet náklad na střeše, nebo umístěný vysoko za zadními (pátými) dveřmi, změní se velmi výrazně jízdní vlastnosti a vzroste spotřeba paliva. Problém může nastat zvláště u začínajících řidičů při silnějším bočním větru a větrné počasí panuje v Česku velice často. Může to být dokonce i příčinou dopravní nehody.
Přístup do kufru a možnost neomezeného parkování – nejen zaparkovat v krytém parkovišti či v garáži, ale i projet pod nízkým mostem lze takto bez problémů a omezeni jste pouze výškou samotného vozidla. Jediný zádrhel může vzniknout pouze s jeho délkou, kdy se náklad na nosiči kol na tažné zařízení započítává, což může ztížit např. uzavírání vrat garáže.