Jak se v zimě obléknout na kolo?

U jakéhokoliv sportu je výběr kvalitního oblečení velmi důležitý, právě to totiž dokáže do jisté míry ovlivnit váš fyzický výkon. Pokud zvolíte správný střih i kvalitní materiál, ze kterého je oblečení vyrobeno, zvyšujete tak i svůj komfort, který se musí chtě nechtě projevit při samotné jízdě. Cyklistický závod

Spodní vrstvu, ta která je přímo v kontaktu s pokožkou by mělo tvořit funkční tričko s dlouhým nebo krátkým počasí s ohledem na roční https://stolni-hry.heureka.cz/granna-rocni-doby_2/ období. To má za úkol hlavně během jízdy odvádět nepříjemný pot z těla. Na funkčně oblečení pak patří dres, kde můžete vybírat z široké nabídky a je jedno v podstatě na barvě i materiálu, jde čistě o vaše preference. Na výběr máte hned z několika funkčních materiálů, jen se raději vyhněte bavlně. Ta pot naopak saje, místo toho aby ho odváděla pryč od těla.

Poohlédněte se po dresu, který má z vnitřní strany rukávu přišité silikonové proužky, které zajistí, že se dres nebude po roce posouvat. Naprostou nutností už by měly být reflexní prvky a t nejenom na kole, ale právě i na vrchní vrstvě cyklistického oblečení. Dobrou vychytávkou jsou dresy se zadní kapsou, do které můžete uložit mobilní telefon nebo sadu klíčů, které se hodí v případě závady.

Craft kalhoty nebo kraťasy volte vždy s ochranou vložkou, díky které vám ještě vaše pozadí, zvláště při delších jízdách, poděkuje. Vložka je ve většině případů vyrobena z antibakteriálního materiálu, proto spousta cyklistů už pod ně nenosí spodní prádlo. Velmi zajímavou vychytávkou jsou také cyklistické kalhoty s kšandami, které chrání ledviny a bedra před případným prochladnutím.Zimní jízda

Ani na nohy bychom neměli zapomínat, kdy ideální volbou budou ponožky s vysokým nebo nízkým střihem. Opravdový komfort vám pak poskytnou kompresní podkolenky, která dokážou zlepšit krevní oběh. Na ponožky obujte sportovní obuv, v lepším případě dokonce speciální cyklistické tretry, ke kterým ovšem potřebujete speciální pedály a můžete vyrazit.