I v malém prostoru můžete mít pohovku i postel v jednom

Pokud nemáte dostatečně velký byt nebo vás je v domácnosti více členů a jste nuceni používat váš obývací pokoj zároveň i jako ložnici, určitě řešíte otázku, jak místnost zařídit, aby měla funkci ložnice i obývacího pokoje v jednom. No je to docela jednoduše řešitelné a to tak, že si pořídíte kvalitní rozkládací pohovku pro každodenní spaní a máte po problému. Na co však musíme upozornit, při koupi takové pohovky se nenechte nalákat jen na levnou verzi, mohli byste být již po krátké době zklamáni z toho, že rozkladaci pohovka na kazdodenni spani se používáním rozpadá.

rozkládací pohovka

Pohovka musí vydržet každodenní rozkládání a skládání

Rozkládací pohovka pro každodenní spaní musí být vyrobena z kvalitních a odolných materiálů, vždyť musí odolat každodennímu rozkládání a skládání, což by mohlo levnou verzi takové pohovky oslabit již po pár měsících používání. Ideální je, pokud je pohovka vyrobena buď ze dřeva v kombinaci s kovem nebo z kvalitních dřevotřískových desek. Velkou výhodou pohovky je zejména to, že po složení je skladná a funguje naprosto jako klasická sedačka. Při koupi si dejte pozor na to, abyste vzali v úvahu i rozměry rozkládací pohovky pro každodenní spaní, po rozložení se vám musí vejít do místnosti a zároveň by měl být dostatečný prostor, abyste se tam mohli pohybovat.

oražová pohovka

Jaký typ rozkládací pohovky si vybrat?

Na trhu je velký výběr typů rozkládacích pohovek, záleží, jakým způsobem se pohovka rozkládá. Pro každodenní spaní je určitě nejvhodnější pohovka s celistvou matrací, protože ji jednoduchým tahem vpřed rozložíte. Tento typ pohovky je ale také dražším než ostatní. Dalším typem je pohovka, jejíž matrace je schována v zásuvce pod částí k sezení. Nejprve tedy musíte vysunout zásuvku s matrací a zvednout ji do jedné úrovně se s částí k sezení. Tento typ však není zcela pohodlný, neboť spíte na sedací i vysunuté části zároveň. Úplně jinak funguje pohovka se sklopným opěradlem, u této pohovky posunete část k sezení dopředu a část s opěradlem sklopíte dozadu. U rozkládacích pohovek je nejdůležitější částí matrace, měla by být dostatečně pevná a kvalitní, aby se po krátké době nevyležela. Velký výběr rozkládacích pohovek pro každodenní spaní naleznete na stránce https://www.sconto.cz/.